• 84°

Oxford High School First Quarter Honor Roll

Ivy Abel, Ernest Harriman Abernathy, Jason Robert Barber, Lee Brewer, Virginia Hill Brown, Annalyn Faith Carpenter, Victoria Camille Colbert, Shaila Seiko Collins, Sarah Elisabeth Davis, Hannah Carol Everett, James Farris Fisher, Christina Forgette, Claire Nicole Gershon, Ashton Xavier Graham, Mary Morgan Grantham, James Michael Greaser, Mary Arden Guyton, William Harvey, Billy Ho, Graeber Kessinger, Sariya Khan, Madisyn Longnecker, Cavanah Lynch, Jessica McEachern, Dekaylin Metcalf, Kaitlyn Elizabeth Moore, Margaret Morgan, Jacob Hunt Nichols, Kaylee Grace Norris, John Jude O’Keefe, Kayla Owens, Sarah Carole Raines, Houston Roth, Emma Elizabeth Schultz, Zoe Allene Scruggs, Kyrie Shaner, Lindsey Ellen Stout, Elijah Teague, Chadmon Stone Threlkeld, Barbara Grace Turner, Sara Hamilton Valentine, Abbie Gayle Vaughn, Anna Katherine Vega, Jane Cypert Walsh, Kingsley Warrington, Emma Grace Webb, Matthew Neil Wilkikn,  Geoffrey O’Connel Yoste

Junior Scholars

Nitin Ankisetty, Patrick Scott Brown, Ansley Blair Byars, Susanna Leigh Cassisa, Han-ung Chang, Shawn Chao, Samiya Wanya Clayton, Caroline D’ Ayson Crews, Yazmin Goulet, Shelby Duke Goza, Miranda Ruth Grayzel-Ward, Rebecca Emily Grayzel-Ward, Rebecca Anne Hardy, Edith Hinton, Shelby De’Lain Knotts, Davis Campbell McCool, Emma Spain Scott, Matthew Cameron Sink, Victoria Claire Stevens, Patrick Cleburne Toma, JOnathan Brooks Tyler

Sophomore Scholars

Margaret Pepper Adams, Tamjeed Azad, Andrew Joseph Bianco, Joanna Bu, Lauren Claire Chandler, Calendula Yunong Cheng, Jordan McKenzie Freeze, Grace Anne Jones, Mary Charles Kendricks, Anna Mathis Larson, Lilian Camille Mitchell, Ryan Edward Mounce, Christian Norris, Joseph Thomas O’Keefe, Sadie Charlotte Pasco-Pranger, Anish Ravishankar, Ally Virginia Shinall, Ann Morgan Sullivan, Emily Anne Toma, Qihang Wang, Martha Olivia Leigh Wymore

Freshman Scholars

Elias James Addy, Janna Katherine Baker, Anneke Lee Jing Qiu Buskes, Siena Catherine Cizdziel, Jackson Kent Dear, Marawan Moustafa Elgohry, Eve Miranda Gershon, Gabrielle E. Goulet, Yaniv Goulet, Meredith Goza, Mohamed Ahmed Hamed, John McCormick Harvey, Emma Homan, Lilly McKay Hunter, John Allen Ligon, Magnolia B. Livingston, Heba O. Marzouk, Gillian Elizabeth Meyers, Anna Lea Murphy, Joseph Landon Norris, Claire Love Pearson, Sydney Ruth Rester, Joseph Daniel Robinson, Katelyn Virginia Rock, Olivia Claire Rychlak, Philip Ryan Simpson, LAuren Cahterine Sink, Lily McCalla Smith, Addison Mae Thompson, Noel Torma, Charles Joseph Torrent, Pei-Chen Dorcas Tuan, Andreel Ti’Keshia Ward, Brandon Hugh Watts, Lindsey Cameron White

Senior Honors

John Sullivan Abraham, Clark Bartholomew, Andrew Reaves Brown, Mercedes Na’Kiah Bruce, Elizabeth Michelle Bullard Manning, Jay Layton Campbell, Jenifer Mariel Canales Rodriguez, Bryanda Nakia Cannon, Emily Cantrell, Joshua Colton Caraway, Alexis Card, Jeffery Jackson Clemons, Albert Sidney Cotten, Cole Henley Cromwell, James Cutler, Malek Daghestani, Corley Beth Davis, Howell Alexander Davis, McClellan Adele Davis, Thomas Elliott Dillard II, Kenneth Cope Duchaine, Avery Elizabeth Duke, Amy Cathryn Erwin, Elizabeth Anne Field, Ta’kyla Ne’yamia Frierson, Thomas Allen Gatlin,  Tyanna Monyae Green, Robert Laymon Hall, Benjamin Thomas Hammer, Austin Carter Haynes, Mario Orlando Hervey, Isaac Estel Jenkins, Mason Glover Johnson, Olivia Johnson, Ashayla Shamira Jones, Anna Kathryn Joyce, Olivia Kincaid, Sophia Leary, Joshua Hunter Leopard, Isaac Hayne Manly, Marci Madison McCay, Joshua Perry McManus, Ann Katherine Meagher, James Marcus Moore, Edward Moran, Augustus Morgan, Earnie Sage Mullins, Jane Graham Nance, Sarah Ann Nash, Marion Lucey O’Sullivan, Joshua Alexander Patton, Kenneth Pham Dao, Kenneth Crumpton Presley, Baryn Rasberry, Jordyn Repka, Marian Blair Roberts, John Clark Ross, Faridah Salau, Anna Kathryn Samonds, Christopher Owen Stacy, William Swindoll, Charles Thomas, Luke Morehouse Toler, Jack Spencer Turner, Alex Theodore Vinson, Allyson Carole Weatherly, Elisha Jenae Webb, Benson George Wright, Yucheng Chris Zhao

Junior Honors

Madeline Alford, Gracyn Lee Ashmore, John Tyler Bass, Summer Kaohinani Batoon, Benjamin Paul Bianco, Ruth Ann-Marie  Blackmon, Sara Caroline Bridgers, Hayden Brines, Sean Brown, Kelli Ann Camp, Gerardo Manuel Campos-Reyes, Haley Claudia Caradine, Olivia Hope Carpenter, Terry James Cater, Neil Lawrence Chandler, Kathryn Childers, Jessica Haley Clark, Virginia Ann Coleman, Sylvia Marie Culpepper, Anna Slatoon Dennis, Michael Carter Diggs, Samantha Jane Dozier, Elizabeth Miller Elliott, Swayze Reed Elliott, Elisha Franklin Evans, William Russell Farmer, Ragan Hannah Freeze, Anna Lauren Grant, Anne Catherine Gurner, Tyanna Janae Harbin, Kenard Tyronze Harris, Nina My Huyen Hoang, Ana Grace Holder, Lydia Danielle Holland, William Michael Hopkins, Preston Cole Huggins, Albert Sidney Hurdle, Ke’aria Lasha Hutchins, Tycho Jenkins, Berry Virginia Johnson, Thomas Giles Lamar, Madison Smith Lambert, Maya Langendoen, Fatima Laraid, Joseph Kolbe Leary, Benjamin Drake Logan, Amanda Sidney Lowery, Eric Francis Maddigan, Max Joseph Mauney, Alden Elizabeth McInnis, Addison Scott Meadows, Osman Daniel Morales,  Samuel Reid Morgan, Rosemary Elizabeth Neilson, Katherine Ann Poole, Melissa Illene Presley, Emme Riley, Kyle Cmeron Rock, Indreya Danielle Shipp, Matthew Henry Simpson, Mia Kerstin Sinha, Nicholas Frank Sisk, Erika Smiley, Rebekah Grace Smith, William Alexandre Solomon, Michaela Brooke Spillers, Lauren Elizabeth Stacy, Carson Lee Stinnett, Lauren Telford, Annabel Louise Terry, Laurel Anne Tollison, Alexis Shontay Williams, Olivia Paige Williams

Sophomore Honors

Anna K. Abel, Elijah Taylor Abel, LaTorrance Lavonte Bernard, Keith Anthony Boudreaux, Jackson Kyle Brister, Deijanee Nicole Caldwell, Raven Nichelle Chatman, Abigail Clark, John Trenton Collier, Jessica Cooper, Madison Elizabeth Crosby, Grace Dyer,  Osarumen Wesley Egiebor, Emma Reed Farese, Matthew Evan Finn,  Anna Kathryn Forgette, Joshua Grey Fulton, Andrew Stephens Gardner, James Douglas Green, Shahbaz Waseem Gul, Mason Lee Guthrie, Sarah Katherine  Hardy, Logan Andrew Harrell, Samuel Hartnett, Savannah Mary-Hope Hesidence, Andrew David Hester, Kaden Presley Hitchcock, Aaliyah Faith Almelia Holland, Mathew Elias Jekabsons, Grace Ann Joyce, Caroline Wood Kamman, Luke Timothy Kelly, Luke Lewis, Qing Yun Li, Kyndal Camille Madlock, James Keith McKey, Jacob C. Melendez, Aubrey Kate Merrell,  Zharia Metcalf, Olivia Nicole Meyer, Addison Marie Mills, Addison Grace Mims, Robert Moore, Joshua Carr Morgan, Sarah Neely Mullen, Ann McCall Mullins, Bo Thomas Nash, Anna Grace Newsom, Joshua Eli Pearson, Malazia Shavonna L. Pegues, Tu Nha Anna Pham, Anne Elizabeth Pittman, Charles Obie Powell, Matthew James Redfearn, Anna Lauren Renfroe, William Jacob Riffe, Taylor Brooke Ross, Taylor Brooke Ross, Brendan Shane Roth, Farid Salau, Tucker Rhodes Scott, Evelyn Gates Smith, Keon Smith, Tyler James Smith, Parker Joseph Stinnett, Virginia Sudduth, William Tann, Joseph Howard Trott, Akshaya Vijayasankar, Hiram Donavon Wadlington, Jaqaun Darnell Webb, Davis Carroll Whitwell, Nicole Marie Wilkin, Ethan Darrel Woodard, Niquisha Monquie Woodard, Raina Katherine Woolworth, Carlisle Geraghty Yoste, Jalon Kershun Young,

Freshmen Honors

Michael Joel Adamson, Molly Douglas Archer, Wilson Benton Barker, Gretchen Case Bartholomew, Ashley Paige Beard, Mary Emma Boyd, David Irwin IV Bridgers, Cailyn Riley Brock, Madeline Grace Brown, Leah Karis Bush, Kathryn Byars, Kathryn Rose Calderwood, Cassidy Card, Lucy Chiniche,  Olivia Broussard Cohen, Alijah Montana Coleman, Sarah Elizabeth Darracott, David Henry Deese, Abigail Leigh Doss, Elizabeth Gray DuPerier, Ashley Samone Epps, Olivia Hailey Estes, Nolan Scott Farmer, Catherine Newell Field, Sierre Queen Ester Fox, Anna Claire Franklin, Jacob Michael Fulton, Mary Mobley Gough, Edith Marie Green, Cesar Zabdiel Gutierrez Mendoza, Eli Curtis Hartnett, Emily Hayward, Andrew Hollensworth Henderson, Haley LaBette Hewitt, Klaria Ernese Holmes, Preston Alexander Hooker, Nicholas David Huggins, John Handy Jennings, Grace Elizabeth Johnson, Alex Jeffery Longnecker, Daphne Sharese Mathis, Thomas Hayes Mayo, James L. McArthur, Campbell Elizabeth McCready, Rebekah Hannah Moen, Marjorie Ann Neilson, Caroline Virginia Newsom, Daniel Ryan O’Keefe, Griffin Elliot O’Neill, Corey Vincent Oliver, John Stanley Parker, Dev Jayeshkumar Patel, Kathleen Sampson Patton, Gema Ruby Pena, Ashton Wood Perkins, John Seton Perkins, Justine Elodie Perrier, Jacob Christian Ramage, Randi Elizabeth Rankin, Robert Ray Rauschenberger, Macy Elizabeth Robinson, Whitman Morse Rowland, Nature Syncere Rucker, Shelby Singletary, Sidney Telford, Sidney Caroline Thornton, Zachery Vasilios Tidwell, David Allan Torrent, Brianna Monae Vaughn, Anna Grace Whaley, Sophia Pauline Wheeler, Brian Garrett White, Jammie Marcell White.