• 73°

Honor Rolls

LAFAYETTE UPPER ELEMENTARY SCHOOL

Second nine weeks Principal’s List

Third grade:

Connor Adams, Adeyinka Jashun Adams-Brown, Lauren Allen, Gavin Applewhite, Claiborne Atkinson, Dustin Beard, Karlie Ann Beckham, Miles Bender, Megan Bishop, Benjamin Bollen, Laurel Bossenberry, Abbie Britt, Hunter Buntyn, Evan Bynum, Ethan Byrd, Kylon Carothers, Kaylee Carpenter, Taylor Cassada, Emily Chrestman, James Cobbs,  Anna Cooper, Thomas Cribbs, Caroline Crockett, Calen Crowson, Aidan Drewrey, Allene Drewrey, Molly Grantham, Karson Guest, Allie Hankins, Keonti Hubbard, Emma Huckaby, Kara Hudson, Rylen Huffman, Sienna Izquierdo, Sydney Jenkins, Ryker Loprinzi, Jase MCloskey, Jacamron McIntosh, Jakaitlyn McLeod, Ava Mooneyham, Elliot Mooneyham, Sarah Osburg, Jeremy Patterson, Caroline Perkins, Andrew Phillips, Anna Grace Reeves, Kate Riddle, Judith Ridling, William Rippee, Maxwell Roberts, Samuel Roberts, Rivers Robertson, Tristan Rodgers, Sarah Russell, Kolton Savage, Julissa Slate, Avery Stewart, Jason Walls Jr, Joseph Wilkins, Ally-Kay Williams, Dillian Williams, Addison Winburn

Fourth grade

A Angel Adams, Cameron Bolen, Cody Bost, Rebecca Bratton, Nathaniel Dees, Earl Dennison, Gavin Eifling, Jamiya Freelon, Rebecca Gillentine, Luke Hammer, Zoie Harrison, Layla Harwell, Benjamin Hendricks, Jadyn Herod, Morgan Hollowell, Kalynne Jennings, Andrew Jordan, Catelyne Lambert, Jake Melton, Rachael Mooneyham, Ava Noe, Caroline Norris, Madyson Price, Lillian Rawson, Swayze Rikard, Emma Grace Rowzee, Della Shackelford, Gage Simpson, Jasmine Smith, John Swain, Anna Taylor, Carson Taylor, Ava Threlkeld, William Tidwell, Aryn Vaughn, Logan Williams

Fifth grade

Matthew Addy, Ashton Allen, Sloane Clark, Jacinta Dawson, Nora Gafford, Analyn Harmon, Radley Hill, Aiden Jackson, Addison Johnston, Case Kennedy, Presleigh Loper, Sophia Meagrow, Kya Rogers, Emily Grace Shoffner, Sheldon Stokes, Kaylee Trumbo, Sara Jane Wilburn

Second nine weeks Honor Roll

Third grade

Amelia Ahmed, Derek Anderson, Hunter Bishop, Ethan Blackmon, Canderious Bland, Jalen Blessike, Zanieya Booker, Aubree Booty, Joseph Britt, Briana Brown, Michael Bucci, Arbela Cannon, Jonathan Chandler, Isabella Chrestman, Elliott Clark, Cheyenne Clayton, Jacob Cochran, Brandon Coleman, Curtis Craven, Donavan Davis, Jefferson Davis, Madden Deal, Maggie Dorris, Mason Duffie, Nate Earnest, Abigail Edwards, Harper Faust, Caleb Ferguson, Mallory Fleming, Ja’shun Flemons, Brandon Flowers, Joey Gullick IV, Jack Henry Hamilton, Sarah Hamm, Brandon Hankins, Johnz Harris, Joshua Harris, Cassie Harrison, Sadie Harwell, Anizah Hilliard, Marquis Hilliard, Olivia Hudson, Kyla Isom, Zoe Johnson, Alexander Jones, D’Nyasha Jones, Princess Jones, William Jones, Mary Madison Kelley, Jon Kidd, Eliana Kimmel, Aiden King, Hayden Kisner, Elliot Knight, Alexander Leslie, Ella Lewis, Cassidy Lindsay, Riley Little, Ryan Little, Jacob Lovelace, Haley Mack, Gracie McCord, Lonnie Melton, Aiden Mills, Cameron Monroe, Alleesa Moore, Ana Moreno, Thomas Nichol,  Joshua Oates, Charles Perkins, William Perkins, Hannah Purdy, Cody Quarles, John William Ratliff, Sarah Ray, Andrea Rhea, Kaitlin Rice, Rhyder Rippee, La’Konjuwa Rogers, Logan Ross, Wesley Ross, Suzanna Rowland, Trey Skutnik, Ethan Smith, Hunter Smith, Jorja Smith, Mary-Michael Swanson, Ariel Tenner, Alicia Thigpen, Ethan Thomas, James Treloar, Aiden Turnage, Gabriel Turnage, Lukas Vanlandingham, Casey Webb, Anna Kate Williams, Antiono Wilson, Whitt Yancy

Fourth grade

Madelyn Ahmed, Sara Akins, Jonathan Allen, Campbell Atkinson, Kayleigh Avent, Kyra Bailey, Elsa Barahona, Blain Bishop, Terrell Blackmon, Amarrie Booker, Andrew Bridges, Tevin Burke, Halle Cain, Madison Campbell, Rheanna Church, Charles Cochran Jr., Seth Cohen, Ember Cole, Miles Coston, Foster Crockett, Claire Ann Davis, Danielle Dock, Luaren Dupont, Miles Dye, Joseph East, Daniel Farmer IV, Tristian Fiew, Caleb Gregory, Karlee Griffin, Angelina Hairston, Tyler Hamm, Caleb Helm, Kurstin Henry, Zykeirah Higginbottom, Alexus Hill, Chelsey Hudson, Alan Hughes, Trinity Johnson, A Zariah Jones, Autum Jones, Jaylin Jordan, Sarah Kegley, Katelynn Kirkendall, Haley Leach, Mary Anne Locke, John Manuel III, Marlee McCammon, Maya McCloskey, Lillie McCutchen, Alee Merrill, Gabriela Myers, Hudson Nelson, Mya Norphlet, Casey Osburg, Marlee Perkins, Jakala Phillips, John Thomas Phillips Jr., Ariel Polk, Claire Anne Pugh, Madison Roland, Andrew Russell, Addysen Rutledge, Louis Savage, Taylor Scott, Jorian Shaw, Flor Sierra-Neolet, Bradley Smith, Haley Smith, Madison Smith, Waller Smith, Haleigh Stewart, Aiden Story, Royalty Sturdivant, Presley Thomas, Raven Thomas, Steven Thornton, Tamiya Tyson, Mary Vance, Laura Jane Vaughn, Ali Warren, Mary-Ellon Warren, Alexice Westmoreland, Madison White, Anna Brooke Wood, John Brady Wyatt

Fifth grade

Vivian Anderson, Sara Armstrong, Jesse Barefield, Mikhail Bender, Mary-Hamilton Bennett, Nikolaus Bossenberry, Da’Nasia Brown, Mya Bucher, Madison Buford, Emyah Burton, Aidan Busby, Logan Caldwell, Wyatt Camfield, Landon Carrasco, Zachary Carter, Avery Carwile, Brindin Chandler, Charles Chrestman, Ava Courser, London Daniels, Cecily Driver, Levi Freeman, Vishnu Gadepalli, Grace Gatlin, Lindley Gossett, Cara Gray, Hunter Hall, Noah Hanks, Sarah Harmon, Caroline Harris, Sa Niyah Herod, Jordan Heuser, Sydney Howell, Caitlyn Howie, Brooke Hughes, Ciara Jones, Avery Key, Rogers Lindsay, Sara Magee, Anna Manscoe, Carleigh Mardis, Slayden Mooneyham, Sariyah Nesbit, Carter Newman, Tyler Nickell, Lilli-Kate Padgett, Julia Perkins, Mary-Massey Perkins, Makyra Reed, Olivia Roberts, Lane Robertson, Walter Robertson, Braylon Robinson, Noah Robinson, Carson Russell, Zakery Sallis, Jason Scates Jr., Cannon Smart, Emily Smith, Daniel Stinson, Everett Thompson, Charlotte Thornton, Makayla Toles, Layla Ussery, Danaria Ward, Edie Whitehead, Shirley Whittington, Ashanti Williams, Aerdereus Wilson, Joshua Wilson, Lidia Young