• 61°

Honor Roll

Oxford Intermediate School

1st 9 weeks

Principal’s List

5th Grade

Adams, Lily Belden

Allen, Hylan Gates

Bailey, Ciara Alexis

Barr, Nelson Mandrill

Berry, Caroline Lillian

Bombelli, Nicholas

Bradley, Taylor Kate

Bundren, Sara Kate

Campbell, Benjamin Marshall

Carrington, Glenn Elizabeth

Carter, Callie Grace

Cooper, Nathaniel Harry

Dale, Atticus Darwin

Edwards, Lucas David

Eubanks, Nikki Mae

Farese, Luke William

Ford, Christopher Ezekiel

Fuller, Andrevion Rayshad

Gentry, Claire Renae

Goulet, Gilad

Grafton, Carolyn Chase

Gussow, Shaun David

Hamilton, Taylor Grace

Harper, John Andrew

Hemmins, Scarlet Virginia

Hill, Jack Westbrook

Hitchcock, Jonas Grey

Hodge, Luke Sebastian

Hooker, Anna Elise

Hurdle, Ella Beth

Jackson, Elise Ann

Jones, Kobe Isaiah

Joseph, Julien Myles

Kassel, SarahAnn Morgan

Kevin, Bridgette

Koestler, Leland Matthew

Le, Kevin

Lewis, Samuel Wallace

Majumdar, Sneha

Maxwell, Mae Covington

Mayo, Cait Frances

McArthur, Hayes Andrews

McLellan, Andrews Mitchell

Mina-Reyes, Gabriel Alexander

Morgan, Houston Rivers

Nagle, Nicholas Ming-Rui

Oyler, Cole Madeline

Rayburn, Thomas Harrison

Reeder, Emma Kathryn

Schmelzer, Carson Joseph

Shaw, Annie Cade

Sherman, Evelyne Graham

Smith, Sutherland Ross

Stinnett, Brady Patrick

Sudduth, Ashley Lorraine

Taylor, Janiya B A

Tulchinsky, Jacob

Tulchinsky, Payton Ann

Urbanek, Kaitlyn Sanders

Valliant, Wells Gregory

Van Every, Everhett Hawkins

Vega, Sarah Kendall

Vo, Binh Quoc

Waldrop, Fisher Wells

Wigginton, Georgia Gray

Wilkins, Stella Kathryn

Williams, Brynna Camille

Windham, Clayton Page

6th Grade

Amidon, Noah Jared

Armstrong, Aubrey Laine

Atchley, Andrew Crawford

Austin, Katherine Grace

Bailey, Ramey Elliott

Barksdale, Brianna Denise

Barrett, Lealand Gracie

Beauchamp, Mattie Hanks

Berry, William Wells

Boudreaux, Claire

Brewer, Joshua Alexander

Bruce, Norah Mary Jane

Campbell, William Hayden

Carter, Joseph Andrew

Case, Audrey Davis

Cassisa, Carolina Grace

Childers, Eva Ruth

Clark, Lacey Katherine

Clinton, Nora Dean

Contractor, Ria Zaksis

Cooper, Ciara Jo

Cope, Aiden Saliba

Crawley, Carsyn Swayzie

Dabbs, Walker Pace

Daniels, Dorothy Grace

Daugherty, Amelie Palmer

Davis, Farryn Kennedy

Dennis, Jackson William

Devera, Rowan Hayes

Dunaway, Drue Alexis

Fair, Virginia Ross Brown

Fountain, William McEwan

Gardner, Benjamin Glenn

Giles, Lucian Witherspoon

Grantham, Grayson Prichard

Green, Henry Hasselman

Greene, Amelia Lea

Greer, Allison Reed

Habeeb, Reagan Leigh

Henry, Ja’Vontae Dashun

Hewitt, Mary Alexandra

Hill, John Bailey

Hodge, Claire Elise

Hunt, Addison Marleigh

Johnson, Josianna Elizabeth

Junck, Luke Bradford

Karthikeyan, Keerthin

Kendricks, John Scott

Lane, Gavin Alexander

Le, Johnson

Leung, Jessica Ka Tung

Lewis, Louise Anne

Ligon, Charles Thomas

Logan, Vincent Chase

Love IV, John Clark

Lowery, Charles Gavin

Lynch, Robert Michael

Ma, Peiye

Maxwell, James Donald

Metts, Linley Ann-Marie

Mims, Allyson Rhea

Monteith, Savannah Isabel Bel

Moore, Sarah Grace

Morarie, Veronica Magdalena

Murphy, Patrick Francis

Neilson, Philip Halbert

O’Dowd, Davis Winton

Ormon, Ava Kathryn

Pace, Shamiya Dalayjah

Patel, Aidan Rakeah

Perry, Ada Grace

Ratliff, Charleston Edward

Reed, Vanessa Nicha

Regan, Natalie Grace

Repka, Walker Rix

Rhodes, Katelin Faith

Riddell, Ellis Walker

Rogers, Currie Benton

Sharp, Aaron

Shelton, Emma Sanders

Shipley, Savannah Harlow

Shows, Cashe Newell

Shows, Ross Alan

Smith, Larrmyne Colton Spears

Soto, Hans Aiden

Stuart, Smith Jameson

Sullivan, Aidan Thomas

Sullivan, Elizabeth Hope

Sweeney, Connor Patrick

Toles, McKayla Elizabeth

Tosh, Ella Kathryn

Warrington, James Davis

White, Avery Hannah

Wicker, Luke McNabb

Wicker, Sarah Grace

Wigginton, Luke Lafayette

Windham, William Thomas

A/B Honor Roll

5th Grade

Aboaku, Kofi

Alexander, Alyssa Evelynn

Allen, Walker Harrison

Anderson, Seger Cappaert

Aquino, Zaiden Allen

Arevalo, Luis Angel

Arnold, Bailey Reighn

Avery, Kanalu Olamana

Baker, Harley Jayne

Bass, James Tanner

Belenchia, Natalie Paige

Bjork, Payton Ross

Blackwelder, Jagger Anthony

Boyas, William Joaquin

Brasell, Jane Saxon

Brown, Ajzah Iyuana-Jakia

Buford, Julian

Cannon, Ty’Derrius Quavieon

Carlisle, Connor Hugh

Carmean, Evelyn Rose

Carmean, Jane Reeves

Castillo-Tabora, Genesis

Cerveny, Andrew David

Coats, Mason

Cockrum, Garrett Mycal

Cohen, Rachel

Coleman, Sariyah Mae-Lynn

Cormack, Kennedy Reese

Dao, Vilen Thi

Dear, Charles Barnes

Doner, Emileigh Grace

Downs, Paul Deacon

Ealey, So’Nia Carrie Christine

Eastland, Hiram C

Edwards, Sarah Olivia

Farmer, Marjorie Elizabeth

Finner, Christopher A J

Garner, Jackson Palmer-Louis

Gililland, Hayden Claire

Gillis, Lindsey Elizabeth

Hamilton, Emma Kathleen

Haralson, Hannah Lynn

Harris, Kennedi Meline

Hazlewood, Margaret Elaine

Hervey, Aaliyah Markyah

Hilliard, Ryan Glenn

Holley, Christopher Zane

Homan, Madeline Taylor

Ibrahim, Zeyad Mohamed Ali

Jernigan, Patricia Bell

Jones, Asiah Marie

Jones, Madison Elizabeth

Joyce, Colby Richard

Karahan, Elisa Fonseca

Kelley, Madelyn

Kent, Reid Andrew

Lewis, Elaina Renee

Lewis, Jon Allen

Low III, Rhes Vernon

Luber, Miles Atchison

Martin, Rowan

Marzette, Amijah Zymiere

Mauney, Ellie Katherine

McCarty, Tamiyiah MoShay

McCullen, Laura Kathleen

McCurdy, Sean Thomas

McMillian, Javien Malachi

Mendoza-Gutierrez, Belinda Anahi

Mercier, Georgia Rose

Morgan, T’Laia

Mott, William Ross

Munoz-Pascacio, Nathalie

Najjar, Adam Alexander

Nautiyal, Rishi

Noel, Mary Grace

Norman, Robert Harrell

Owens, CheKira Alexius Leshay

Pegues, Camryn Armanee

Perkins, Anna Claire

Ponce, Jeremiah Arturo

Ray, Layton Ramsey

Reed, Virginia Lynn

Rico, Anna Beatrix

Robinson, Chance

Robinson, Lillian Grayson

Roland, Elijah Sessions

Roy, Sam Morgan

Saxton, Andrew Martin

Scott, Annie

Shipman, Paul Wells

Shoaf, Abby Elliston

Shorter, Addyson Grace

Sipps, Annabelle Grace

Smith, Julia Anne

Solinger, Jordan Maxwell

Sosa Rodriguez, Franklin

Sterling, Katherine Ann

Stewart, Lakendra Machelle

Swingle, Jack Manning

Tallie, Keon’Taye Da’Shan

Taylor, Avaleigh Renee

Thomas, Amelia Walker

Toles, Noah Elex

Tompkins, Lillie Lizabeth

Toney, Deriah Elizabeth

Treloar, Davis Alexander

Valliant, Rebeka Claire

Vaughn, Brinnan Jaynes

Weathersbee, Mary Carolyn Elizabeth

Webb, Elizabeth Riggan

White, Charles S

White, Kierstan Marcia

Wicker, Bryce Chapin

Wilkinson, William Pratt

Wilson, Ava Elizabeth

Windham, Byron Pearson

Yon, Alexandria Madelyn Hope

Youngblood, Olivia Ashlyn

Zachos, Lucian

6th Grade

Allen, Kyle Jacobi

Alluri, Ajay Varma

Anderson, James Wilder

Arizaga, Genoveva Grace

Bailey, Kaiden Louis

Ball, Braden Matthew

Barnett, Evelyn Eliot

Beebe, John Robert

Belk, Elijah Jayson

Best, Lauren Elizabeth

Bland, Hudson Lawrence

Blount, Hope Davidson

Boles, Eugene Trevon

Bowling, Adam Miller

Buchanan, Joseph Thomas

Caldwell, Sparkle Ariel

Cerveny, Daniel Charles

Clifton, Caleb James

Coleman, Alyssa Dawn

Colley, Robert Lee

Cooper, Kiyah Danielle

Crowe, Miriam Hodge

Dabney, Thompson

Dorrell, Colin Semmes

Downing, Stephen Matthew

Downs, Anne Elise

Ellis, William Vaiden

Fletcher, Khristian Xander

Floate, Aidan Mark

Freeman, Samari Shani

George, Aiden Lee

Gregory, Roman Parker

Gunn, Blanton Gordon

Hampton, Stephen Joel

Henderson, Davien D’Shaun

Hood, Catelin Grace

Hyneman, Henry Lewis

Johnson, Jamael D’Jze’

Johnson, Samantha TRUE

Jones, Jayden D’Shaun

Kirkwood, Ryan Tray’Shawn

Lee, Gunnar Whitten

Lipsey, JaMichael Takyland

Lyons, Brianna Ray

Madkins, Sariah Monyae

Marsh, Jacob Charles

Maten, Jayden Amir

Mathis, Kaylin Jennae

May, Sarah Lynlee

McClure, Jeffrey Williams

McKey, Jude

McMullen, Kadye Lee

Mercier, Audrey Elizabeth

Mitchell, Makalah Renea

Mitchell, Malachi Demon

Moreton, Jackson Rhodes

Morse, Allie Lynn

Newsom, William Luke

Nordstrom, Benjamin Eli

O’Donnell, Silas Kaleb

Patterson, Michael Elias

Pettis, Keanna Ne’veah

Phillips, Austin Omarion

Ponce, Jessica Mia

Porter, Sania Loronz

Portera, Owen Samuel

Rashed, Nour

Renfroe, Land Harris

Rhodes, William Lawton

Robertson, Lane Brice

Ross, Aidan Michael

Rowland, Margaret Herron

Russell, Drake Alan

Sabbatini, Reece Nolan

Saenz-Lopez, Darlyn Karina

Schuesselin, John Stuart

Scoggins, Chloey

Short, Ethan Andrew

Shorter, Ashten Dean

Skipworth, Christopher Russell

Smith, Alexis Grace

Smith, DeAnthony

Smith, Henry Primos

Smith, L’Asia Shekendrea

Smith, Lewis Wynne

Soong, Natalia Juanita

Taylor, Jaden Christopher

Thurlkill, Cody Jackson

Waddell, Olivia Ann

Williams, MaKayla Antionette

Wilson, Zoe Catherine

Winters, Taylor

Woodfin, Aiden Scott

Yerger, Harlan