• 54°

Oxford Intermediate School Second Nine Weeks Honor Roll 2016-2017

PRINCIPAL’S LIST (all A’s)

Adams, Lily Belden

Alexander, Captain Provine

Allen, Hylan Gates

Alluri, Ajay Varma

Amidon, Noah Jared

Arevalo, Luis Angel

Atchley, Andrew Crawford

Austin, Katherine Grace

Bailey, Ramey Elliott

Barksdale, Brianna Denise

Barr, Nelson Mandrill

Beauchamp, Mattie Hanks

Beebe, John Robert

Berry, Caroline Lillian

Berry, William Wells

Boudreaux, Claire

Bowling, Adam Miller

Bradley, Taylor Kate

Brasell, Jane Saxon

Brewer, Joshua Alexander

Bruce, Norah Mary Jane

Bundren, Sara Kate

Campbell, Benjamin Marshall

Campbell, William Hayden

Carlisle, Connor Hugh

Carter, Callie Grace

Carter, Joseph Andrew

Case, Audrey Davis

Cassisa, Carolina Grace

Childers, Eva Ruth

Clark, Lacey Katherine

Clinton, Nora Dean

Coleman, Sariyah Mae-Lynn

Contractor, Ria Zaksis

Cooper, Ciara Jo

Cooper, Nathaniel Harry

Dabbs, Walker Pace

Dale, Atticus Darwin

Daniels, Dorothy Grace

Daugherty, Amelie Palmer

Dennis, Jackson William

Devera, Rowan Hayes

Dunaway, Drue Alexis

Edwards, Lucas David

Eubanks, Nikki Mae

Fair, Virginia Ross Brown

Farese, Luke William

Fountain, William McEwan

Giles, Lucian Witherspoon

Goulet, Gilad

Grantham, Grayson Prichard

Green, Henry Hasselman

Greer, Allison Reed

Hamilton, Taylor Grace

Harper, John Andrew

Harris, Kennedi Meline

Hazlewood, Margaret Elaine

Hemmins, Scarlet Virginia

Hewitt, Mary Alexandra

Hill, Jack Westbrook

Hill, John Bailey

Hitchcock, Jonas Grey

Hogue, Townes David

Hooker, Anna Elise

Hunt, Addison Marleigh

Hurdle, Ella Beth

Hyneman, Henry Lewis

Ibrahim, Zeyad Mohamed Ali

Jackson, Elise Ann

Johnson, Josianna Elizabeth

Jones, Kobe Isaiah

Jones, Madison Elizabeth

Joseph, Julien Myles

Junck, Luke Bradford

Karahan, Elisa Fonseca

Karthikeyan, Keerthin

Kendricks, John Scott

Lane, Gavin Alexander

Lewis, Louise Anne

Ligon, Charles Thomas

Love IV, John Clark

Lowery, Charles Gavin

Luber, Miles Atchison

Lynch, Robert Michael

Majumdar, Sneha

Maxwell, James Donald

McLellan, Andrews Mitchell

Mims, Allyson Rhea

Mina-Reyes, Gabriel Alexander

Monteith, Savannah Isabel Bel

Moore, Sarah Grace

Moreton, Jackson Rhodes

Murphy, Patrick Francis

Nagle, Nicholas Ming-Rui

Najjar, Adam Alexander

Newsom, William Luke

Noel, Mary Grace

Nordstrom, Benjamin Eli

O’Dowd, Davis Winton

Ormon, Ava Kathryn

Oyler, Cole Madeline

Pace, Shamiya Dalayjah

Patel, Aidan Rakeah

Phillips, Austin Omarion

Portera, Owen Samuel

Ratliff, Charleston Edward

Rayburn, Thomas Harrison

Reed, Vanessa Nicha

Reeder, Emma Kathryn

Regan, Natalie Grace

Repka, Walker Rix

Rogers, Currie Benton

Rowland, Margaret Herron

Schmelzer, Carson Joseph

Scott, Annie

Sharp, Aaron

Shaw, Annie Cade

Shelton, Emma Sanders

Sherman, Evelyne Graham

Shipley, Savannah Harlow

Shoaf, Abby Elliston

Shorter, Addyson Grace

Shorter, Ashten Dean

Shows, Cashe Newell

Shows, Ross Alan

Smith, Julia Anne

Smith, Sutherland Ross

Soto, Hans Aiden

Stinnett, Brady Patrick

Sudduth, Ashley Lorraine

Sullivan, Aidan Thomas

Sweeney, Connor Patrick

Swingle, Jack Manning

Taylor, Janiya B A

Tulchinsky, Jacob

Tulchinsky, Payton Ann

Urbanek, Kaitlyn Sanders

Vega, Sarah Kendall

Vo, Binh Quoc

Waldrop, Fisher Wells

Warrington, James Davis

White, Avery Hannah

White, Charles S

Wicker, Luke McNabb

Wicker, Sarah Grace

Wigginton, Georgia Gray

Wigginton, Luke Lafayette

Wilkinson, William Pratt

Williams, Brynna Camille

Wilson, Ava Elizabeth

Windham, Byron Pearson

Windham, Clayton Page

Windham, William Thomas

Yerger, Harlan

TEACHER’S LIST (All A’s and B’s)

Allen, Kyle Jacobi

Allen, Walker Harrison

Anderson, James Wilder

Anderson, Seger Cappaert

Aquino, Zaiden Allen

Arizaga, Genoveva Grace

Arnold, Bailey Reighn

Avery, Kanalu Olamana

Baker, Harley Jayne

Ball, Braden Matthew

Barnett, Evelyn Eliot

Barrett, Lealand Gracie

Bass, James Tanner

Belk, Elijah Jayson

Best, Lauren Elizabeth

Bjork, Payton Ross

Blackmon, Quayla Brinae

Blackwelder, Jagger Anthony

Bland, Hudson Lawrence

Blount, Hope Davidson

Boles, Eugene Trevon

Bombelli, Nicholas

Bowie, Makyjah

Boyas, William Joaquin

Brassell, Ty’Quiez Keiwon

Brewer, Kaitlyn Emma

Brown, Ajzah Iyuana-Jakia

Buchanan, Joseph Thomas

Buford, Julian

Burchfield, Maddalyn Clara

Caldwell, Sparkle Ariel

Cannon, Ty’Derrius Quavieon

Carmean, Evelyn Rose

Carmean, Jane Reeves

Carothers, Sharenity Lynn

Carrington, Glenn Elizabeth

Cohen, Rachel

Cooper, Kiyah Danielle

Cope, Aiden Saliba

Crawley, Carsyn Swayzie

Crowe, Miriam Hodge

Dabney, Thompson

Dale, Madelyn Sophia

Davis, Farryn Kennedy

Dear, Charles Barnes

Doner, Emileigh Grace

Dorrell, Colin Semmes

Downing, Stephen Matthew

Downs, Anne Elise

Edwards, Sarah Olivia

Ellis, William Vaiden

Farmer, Marjorie Elizabeth

Finner, Christopher A J

Floate, Aidan Mark

Ford, Chris

Freeman, Samari Shani

Fuller, Andrevion Rayshad

Fyke, Lola Carter

Gardner, Benjamin Glenn

Gentry, Claire Renae

Gililland, Hayden Claire

Grafton, Carolyn Chase

Greene, Amelia Lea

Gregory, Roman Parker

Gunn, Blanton Gordon

Gussow, Shaun David

Habeeb, Reagan Leigh

Hamilton, Emma Kathleen

Haralson, Hannah Lynn

Henry, Easton Lee

Henry, Ja’Vontae Dashun

Hill, Kevin Lewis

Hodge, Claire Elise

Homan, Madeline Taylor

Hood, Catelin Grace

Howell, La’Kyrah Alyse

Jernigan, Patricia Bell

Johnson, Samantha True

Jones, Jayden D’Shaun

Joyce, Colby Richard

Kelley, Madelyn

Kevin, Bridgette

Kirkwood, Ryan Tray’Shawn

Koestler, Leland Matthew

Le, Johnson

Le, Kevin

Lee, Gunnar Whitten

Leung, Jessica Ka Tung

Lewis, Elaina Renee

Lewis, Jon Allen

Lewis, Samuel Wallace

Liles, Chap Wilson

Lipsey, JaMichael Takyland

Logan, Vincent Chase

Lyons, Brianna Ray

Marsh, Jacob Charles

Marzette, Amijah Zymiere

Maten, Jayden Amir

Mauney, Ellie Katherine

Maxwell, Mae Covington

May, Sarah Lynlee

Mayo, Cait Frances

McArthur, Hayes Andrews

McCarty, Tamiyiah MoShay

McClure, Jeffrey Williams

McCurdy, Sean Thomas

McKey, Jude

Mercier, Audrey Elizabeth

Mercier, Georgia Rose

Metts, Linley Ann-Marie

Mitchell, Makalah Renea

Morarie, Veronica Magdalena

Morgan, Houston Rivers

Morse, Allie Lynn

Mott, William Ross

Munoz-Pascacio, Nathalie

Neilson, Philip Halbert

Norman, Robert Harrell

O’Donnell, Silas Kaleb

Pace-Williams, Tyrus O’Brain

Pascacio, Joshten Raul

Patterson, Michael Elias

Perkins, Anna Claire

Perry, Ada Grace

Pettis, Keanna Ne’veah

Ponce, Jessica Mia

Pruitt, Parker Jude

Rashed, Nour

Ray, Layton Ramsey

Reed, Virginia Lynn

Renfroe, Land Harris

Rhodes, Katelin Faith

Rhodes, William Lawton

Riddell, Ellis Walker

Robertson, Lane Brice

Robinson, Chance

Robinson, Lillian Grayson

Roland, Elijah Sessions

Ross, Aidan Michael

Russell, Drake Alan

Saenz-Lopez, Darlyn Karina

Saxton, Andrew Martin

Schuesselin, John Stuart

Short, Ethan Andrew

Sipps, Annabelle Grace

Skipworth, Christopher Russell

Smith, Alexis Grace

Smith, Henry Primos

Smith, L’Asia Shekendrea

Smith, Larrmyne Colton Spears

Smith, Lewis Wynne

Solinger, Jordan Maxwell

Soong, Natalia Juanita

Sosa Rodriguez, Franklin

Stuart, Smith Jameson

Sullivan, Elizabeth Hope

Tallie, Keon’Taye Da’Shan

Tate, Rondarius D’avay

Taylor, Jaden Christopher

Terrell, Gabrielle Lenese

Thomas, Amelia Walker

Thurlkill, Cody Jackson

Toles, McKayla Elizabeth

Tompkins, Lillie Lizabeth

Toney, Deriah Elizabeth

Tosh, Ella Kathryn

Treloar, Davis Alexander

Urbina, Natalia Elena

Valliant, Wells Gregory

Van Every, Everhett Hawkins

Vaughn, Brinnan Jaynes

Waddell, Olivia Ann

Webb, Elizabeth Riggan

Westmoreland, Audrey LaCole

Wheeler, William Rufus

White, Kierstan Marcia

Wicker, Bryce Chapin

Williams, MaKayla Antionette

Woodfin, Aiden Scott

Young, Jaidyn Jamier

Youngblood, Olivia Ashlyn

Zachos, Lucian