• 63°

Oxford Middle School Honor Roll — Third Quarter — 2016-2017

Seventh Grade – Principal’s List (All A’s)

Abernathy, Sallie Virginia

Addy, Aiden Lamar

Baggett, Kanesha Latrice

Barrios, Emory Caperton

Barton, Grace Anne

Bial IV, Joseph John

Bianco, Catherine Louise

Bigham, Brock Thurman

Blair, Lydia Helen

Brown, Jonathan

Burkes, Anna Sophia

Byars, Charles Randolph

Cook, Madeline Ellsworth

Dennis, Ivy Suzanne

Dennis, Julia McQueen

Douglas, Faith Ann

Goulding, Aidan S.

Grantham, Robert Sharp

Harvey, Michael David

Heard, Kaitlyn Paige

Henderson, Isabel Morrow

Hickey, Morgan

Jacob, Katherine Elizabeth

Johnson, Luke

Jones, Averie Taylor

Kirievskaya, Veronika

Little, Rosemary Elizabeth

Maryam, Numa

McArthur, Laura Elizabeth

Miller, Saylie Parker

Montgomery, Joel David

Moore, Kallie McKade

Payton, Lindsey Leigh

Perry, John West

Purdom, Kara Elizabeth

Rayburn, Cecilia

Reysen, Ember Noelle

Roberson, Riley Elizabeth

Rock, Cassidy Nicole

Rubenstein, Zoe Elizabeth

Schneider, Emery Kathryn

Sharp, Chloe Anne

Singletary, Matthew

Smith, Stratton Holt

Steinriede, Anne

Stevens, Heath Michael

Stewart, Christian Hope

Swingle, Molly

Tacke, Ainsley

Trujillo, Aaron Michael

Walker, Anna Caroline

Wicker, Addie

Wilkinson, Mary Katherine

Woo, Nathan Kyoungseo

Zhang, Luke Xi

Eighth Grade – Principal’s List

(All A’s)

Addy, Alaina

Atchley, Abigail Taylor

Baker, Ellyn

Boudreaux, Christian Thomas

Boutwell, Allie Kathryn

Bundren, Megan Leigh

Callicutt, William Houston

Cizdziel, Claire Theresa

Doerksen, Edmund Siwei

Estes, Katherine

Everett, Natalie Lee

Farese, Ellis Kilbourne

Freeze, Madison Paige

Golmon, Graham Truett

Goulet, Nicole Mayan

Grafton, Addison Hibbs

Green, Johnson McCallum

Greene, Mary Emma

Heiskell, Lucia Lamar

Ho, Vivian Thuy

Jones, Emma Katherine

Jones, Zoe Nicole Joy Tzion

Kincaid, Caroline Grace

Koestler, William Downing

Lopez, Frida Esparza

Luke, Cayden

Maxwell, Ellinor Minhinnette

McCready, Caroline Frances

McIntosh, Ann Caroline

McKey, Mia

Mercier, Mary Isabella

Metcalf, Zkyra Monique

Mobley, Alexander

Murthy, Srujana N.

Nagle, Alexandra M

Overby, Ryleigh Grace

Patel, Suhani Ashok

Purdon, Elinor Claire

Rester, Ann Claire

Roland, Virginia Olivia

Roth, Hays Spicer

Schove, Mary Dewitt

Scott, Coker Warfield

Strum, Carissa Ann

Surbeck, Collin Queiroz

Turner, William Brown

Wilfawn, Kortlen Timothy

Williams, Ellen Benson

Young, Carter Thomas

Seventh Grade – Teacher’s List

(All A’s & B’s)

Alabi, Adebowale Demilade

Alexander, Zakeri Alan

Alger, Anna

Baeshen, Andrew Hesham

Belk, Aiden James

Bell, Diamond Kierra

Blaylock, Evelyn Isabella

Booker, Kirsten

Boothe, Olivia Nicole

Burkes, Delaney

Busby, Hattie Elizabeth

Buschlen, Ethan Gareth

Bush, Levi

Caldwell, Kalvia O’Nealvea

Caradine, Miles Milton Emett

Carwile, William Westmoreland

Case, Mary McLauren

Chandler, Ryan Andrew

Chapman, Ke’Xavier

Collins, Jack Owen

Cooper, Noah Emmanuel

Crane, John Spencer

Crocker, Dominick Isaiah

Crowe, Ellen Emerson

Dennis, John Robert

Elgendy, Abdelrahman Ehab

Elliott, William M

Enfinger, Jena Brooke

Flaschka, Audrey Johanna

Fonville, Asia Leshay

Gililland, Joshua Alan

Hardy, Julia Brent

Hayden, Garth Ryder

Helsel, Mia Claire

Hemmins, Jude Owen

Heuer, Everett Bowen

Hill, Anna Louise

Ho, Jennifer

Holmes, Marquaveion

Huggins, Lylian

Hunter, Sara Grace

Jenkins, Garrett Wesley

Knight, Ethan

Lewis, William Goodloe

Langley, Avery

Livingston, Ella M

Marzette, Shalyon Rakeem

McGinness, Arkady Walker

McMillan, Andersen Elizabeth

Mitchell, Sylvia

Moore, Hayden Tyler

Mott, Tacie Jane

Mullen, Bryce Owen

Murchison, Luke Jeremy

Murphey, Archer Smith

Murphey, Webb Smith

Nunaley, Timothy O’Neal

Owens, Laila Arquel

Park, Kyoungmin

Ponder, Michael Stratton

Porcha, Quincy Allen

Radigan, Luke Thomas

Robertson, Mary Rice

Robinson, Grant Wilson

Savage, Michael Baylor

Sawyer, MacKenzie Lee

Sawyer, Madison Nicole

Schmelzer, Callie Grace

Schove, John Stanley

Seicshnaydre, Elizabeth Lee

Shipman, Bella Scott

Skipworth, Tyler Wesley

Smith, Chaffin

Smith, Kesler Virginia

Solomon, Ross Whitlow

Stallings, James Kyle

Turner, John Preston

Vaughn, Leona Abigale

Wages, Caroline

Webb, Dixon Thomas

Webb, Wesley

Werner, Ian D

Whitaker, Martha

Wicker, Tyler Kent

Wilfawn, Keegan Douglas

Wilkinson, John Franklin Hassell

Williams, Peyton Elizabeth

Eighth Grade – Teacher’s List

(All A’s & B’s)

Ahmad, Fawaz

Archer, Thomas Neal

Blake, Christian Quin-Maronye

Bourn, Gracie

Bradley, Connor

Brewer, Timothy Hutson

Carothers, Karen Elise

Carwyle, Hannah Rae

Cipkowski, Leo O’Neil

Cohen, Ross Gabriel

Cook, Tanner Wayne

Coon, Russell Connor

Coon, Walker Thomas

Dawkins, Anna Gabrielle

Desler, Elizabeth Brooks

Dennis, James Curtis

Dudley, Jamiya

Duperier, Alfred Wortham

Durham, James Taylor

Elgohry, Kareem Moustafa

Fountain, Mary Porter

Fuller, Brooks Brown

Fulton, Maryana Melody

Gladden, Josephine Rose

Hakim, Benjamin Stewart

Hyche, Nathan Howard

Johnson, Alexandria Talmage

Langendoen, Noah Patrick

Larson, Hays Carter

Leary, Nathanael Patric

Ling, James Richard

Loper, Michael Blake

McDaniel, Lexie

McKinney, Savannah Rene’e

McMain, Eli Nicholas

McPhail, Joshua Robert

Morse, Emily Elizabeth

Munoz, Esmeralda Alondra

Norman, Neal Garner

Norphlet, Amari Shantel

O’Reilly, Felicity

Owens, Morgan Riley

Parker, Caroline Adair

Perry, Knox

Robbins, Lydia Bailey

Rousseau, Helen Reed

Scruggs, Jackson Furlow

Scruggs, Michael Andrew

Shaner, Kayleigh Marie Chun

Shorter, Tristan Dean

Smith, Andrew

Stringer, Erin Alexis

Tallie, Kendrick Dwayne

Tatum, Julien Rundell

Thompson, Julie Marie

Treloar, Avery Elise

Tschumper, Anne Paige

Urbina, Alenys

Van Ness, Peter Fancher

Waddell, Jackson Sides

Wadum, Sylvester Trolle

Whitwell, Gordon Hall

Wigington, Mary Michael

Williams, Marshal Ney

Woodard, Courtney Marie