• 63°

Della Davidson Elementary School Honor Roll — Third Quarter — 2016-2017

Third Grade – Principal’s List (All A’s)

Abraham, Luke Elias

Albadry, Malak Mohamed

Allen, Hardy Vinson

Allison, Artharion

Ball, Camden Jace

Beene, Elijah

Bennett, Callie Grace

Blackwood, Donald James

Booker-Wilkins, Mary Kay

Bowling, Poppy Katherine

Burkes, Avery Jane

Burlaka, Anna

Camp, Evelyn Victoria

Cayetano, Caylee Denise

Chaney, Elliott

Coleman, Gabriel Xavier

Collums, Paisley Isabelle

Cormack, Madison Leigh

Crain, Kennedy Clark

Crouch, Campbell Cathryn

Crowe, Clara Darden

Denevan, Brody Patrick

Donahoe, Barrett Hardy

Douglas, Grace Adin

Downing, Margaret Caroline

Dunn, Kaleb Landen

Erwin, Parker Thomas

Feltenstein, Liza Kimbrell

Fields, August

Freeman, Salayah Samere

Giles, Harris Fisher

Gregory, Kingston Wells

Hardenburgh, Madelyn Brooke

Haymans, George Stouton

James, Calvin Larry

Jang, Jun

Johnson, Hannah Brooke

Jones, Eleanor Claire

Jones, Molly Caroline

Kava, Luseane

Keskin, Adem

Kimmons, Tyler Deon

King, Emily Katherine

Koestler, Andrew Preston

Kovachev, Martin Evgeni

Lauzon, Kimberly Madison

Levy, Lillian Vera

Lewellen, Grady Charles

Lilly, Lucy Lujie

Lovelady, William Niles

Luber, Charlotte Allen

Luke, Harrison Thomas

Lynch, Breannah Danielle

Marzouk, Farida Omar

Masinelli, Andrew Charles

Moore, Russell Paul

Nemesek, Jackson James

Nguyen, Phuoc James Thien

Nordstrom, Katherine Crenshaw

Oliver, Leecie Bella

Park, Jinseo

Pegues, Madison Renae

Putt, Harrison Gage

Rackley, Logan Emmanual

Ramsey, Bradley Wayne

Roane, Kathryn Annette

Robbins, Michael Anderson

Robinson, James Barrett

Rogers, Chanijah Makaila

Ross, Elijah James

Schuesselin, Nancy Elaine

Scoggins, Ethan

Shaw, Zoe Elizabeth

Sheldon, George Lawson

Shelton, John Mack

Sherman, Gracie Jackson

Shows, Anderson Grady

Smith, Anna Prescott

Smith, JoAnna Maize

Smith, Zyterrion

Snider, Kylie Anne

Sullivan, Anna Kate

Sullivan, William Russell

Tatum, Sadie Simone

Thompson, Mariah La’Vonne

Torres, Miguel Angel

Tosh, Amanda Claire

Turner, James Talmadge

Turner, Sullivan Catledge

Vega, Isabella Leigh

Waldrop, Cameron Lee

Waller, Andrew Hinton

Warrington, John Patrick

Watts, Madalynne E

Westmoreland, Luke Chadwick

Wilfawn, Claire Kamryn

Fourth Grade – Principal’s List (All A’s)

Al-Ostaz, Mohannad Ahmed

Bain, Samuel Stewart

Barry, Brooke Padgitt

Benedict, Anna Lauren

Bigham, Ann Hunter

Boone, Pharis Louise

Bourn, Mary Mills

Browning, Emma Grace

Bruce, Elliot Olen

Busby, Mary Caroline

Case, Olivia Linton

Cassidy, Jillian Everett

Claassen, Juneau

Clarke, Christian Elijah

Cohn, Sofia Grace

Colley, Megan Elizabeth

Cope, John Grayson

Cottom, Leiaidra Mi’Joi

Dabbs, Alice Kathryn

Daniels, Annika Marie

Daniels, John Swayze

Daugherty, Miller Michael

Davis, Madison Rihanna

Denham, Evelyne Lee

Dennis, Jeffrey Brown

Dossett-Bridgers, Elsie James

Dossett-Bridgers, Lee Tucker

Dowling, Larkin Bernini

Dudley, Jeremiah Lajordan

Eldridge, Reese Michael

Fassinger, Kaden Chase

Ferriss, Cayden Quin

Flowers, Alexander Harris

Foster, Larcen Michelle

Frierson, Camaria Calyse

Gandhi, Syna Manish

Golmon, William Bradley

Gray, Harper Elizabeth

Greene, Samuel Thomas

Greenlee Doty, Georgia Love

Grem, William Miles

Harrington, Chloe Marie

Heard, Parker Madison

Henderson, Evelyn Lynn

Henderson, Susanna Elise

Hill, William Maxwell

Hillmer, Cailey Nicole

Houston, Kamar L

Houston, Walker Wyatt

Hyche, Avery Lynn

Ivy, Alexis Sherree

Jones, Henry Tucker

Jones, Zoey Denise

Kirk, Benjamin Carter

Landry-Rahaim, Rose

Langendoen, Isabelle Terezija

Lawhead, Christine Elizabeth

Leary, Jacob Edward

Lewis, Avery Pierce

Lovorn, Rowan Elliott

Lowe, Jane Claire

Lowery, Madeline Grace

Maloney, Brady Michael

McClellan, Ella Catherine

McCollins, Zuri Ayana

McCready, Carson Neal

McElroy, Mattie Elizabeth

Meagher, Mary Lucile Beatrice

Metcalf, Zoe Abigail

Mitchell, Ameir Mercedes

Monroe, George Henry

Montgomery, Elizabeth Stewart

Moreton, Anders

Morgan, Michaela Lynn

Murthy, Prajwal Narasimha

Nagaoka, Shimba

Nichol, Thomas Osborn

Nordstrom, William Davis

Notestone, William King

O’Dowd, Brendan Charles

Parsons, Madelyn Yahel

Parsons, Pascal Mathew-Dean

Perry, Lucy Clare

Randle, Ava Caroline

Rico, Patrick Finlay

Ritchie, Alexandra Ingrid

Robertson, Rivers Burton

Robinson, Xavier Maquis

Salau, Fawaz Olaitan

Samuels, Charles Kane

Sayre, Nora Kathleen

Schardan, Julian

Schmelzer, Catherine Elizabeth

Scott, Nicholas Dane

Scruggs, Sydney Kathryn

Shows, Emily Crawford

Slate, Christopher Lazavion

Smith, Emaleigh

Smith, Sharpe Holiman

Speed, John Thomas

Stringer, Gabrielle Elise

Tatum, Carlisle Emery

Tschumper, Katherine Mae

Tyson, Tara Nicole

Vasilyev, Vivian Scott

Vijayasankar, Arjun

Wadley, Amari Latrice

Weaver, Alana Ann

Webb, Paul Jessie

Wicker, Claire Catherine

Wiley, Violet Nicole

Wilkes, Carter Broom

Wilkinson, Katherine Owen

Williamson, Alice Lindley

Young, Grant Powell

Third Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Balderama, Ingrid Yamilet

Barnes, Dmitrion Zakarias

Beard, Bradley William

Bogue, Ali Cheyanne

Brasell, Thomas Murry

Brown, Georgia Evans

Burrell, David Lee

Cassidy, William Garner

Castillo, Yostin Yarid

Cayetano, Caitlin

Centellas, Javier Enrique

Coleman, Trinity Ny’Autum

Cruise, Janya

Dale, Lake Reed

Dias, Emma Grace

Doyle, Sean Riley

Elhawy, Abdallah Khaled

Ellis, Whitten Colby

Everett, Tyson Rashad

Flowers, Marcus Jerome

Fondren, Kaiden Lamar

Gaines, Kameron Jamal

Gammill, Brayden Thomas

Greer, Micah Alexxander

Harbin, Mariah Kionna

Harrison, Taylor Matthew

Helveston, Susan Patton

Hendrickson, Carson Alexander

Holcomb, Benjamin Cade

Holmes, Bo Oneal

Hom, Nathanael Ioan

Hosemann, Sarah Katherine

Hunt, Kaden Deshawn

Hunter, Riley Claire

James, William David

Judkins, Julianna

Kee, Alexis Xaniya

Kelley, Caroline Jewel

Langley, Addison Lyn

Lowe, Nicholas Wallace

Mattox, Sanders Morales

Michael, Evan Joseph

Montgomery, Ann Luckett

Moore, Andrew Taygen

Morales-Romero, Brittany Michelle

Najjar, Noah Joseph

Nocentino, Gabrielle May

Notestone, Nancy Carole

Parker, Joshua Luke

Pharr, Liam Nicholas

Phillips, Antonio Deangelo

Portera, Elizabeth Whitt

Ray, Siobhan Julia

Robinson, Kendarian

Robinson, Rachel Lynn

Rodriguez-Padilla, Stephanie

Rutter, Isaac

Singletary, Jane Anne

Smith, Ly’Niyah

Spight, Xyla Y’Marri

Stein, Michael Anthony Mack

Sudduth, Mark Carlton

Travis, Savannah Grace

Ussery, Lauren Addison

Wadley, Kingston Elijah

Wilks, Alexis Makayla

Williams, Cooper Marshall

Windham, John Colvin

Witherspoon, Hayleigh Christyn

Fourth Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Abbott, Carolyn Rose

Anjanappa, Saurab S

Archer, Ivan Anderson

Artica, Shuilen Dayanara

Austin, Mariam Catherine

Banks, Cam’Ron

Bennett, Caroline Grace

Bishop, Aiden Christopher

Bishop, Margaret Ann

Blair, Natalie Elizabeth

Blount, Levi Daniel

Bogard, Azariah Nyeshia

Booker, Camden Michael

Brassell, Okyan Rahkell

Brown, Azaria Lanay

Buford, Emarion Tyshun

Burleson, Dixie Katherine

Burt, Akyliah Mo’Nay

Buschlen, Keaton Vaughn

Bush, Austin

Byars, Mary Dale

Cancer, Zaria

Carr, Kaylie Sentoria

Certion, M’Layjah Jovian

Clayton, Makayla Michelle

Coleman, Nadia Bethanie

Collins, Deandre Quevon

Corban, Larry Miles

Crocker, Timothy Ezekiel

Daniels, GaQuavyon DShaun

Dolan, John Henry

Drummond, Cla’marion La’shon

Estes, Wesley Brett

Farese, John Stannard

Felix, Matthew Ripken

Figueroa-Perez, Christopher

Flemons, Aubrey Sherrell

Fowler, Kathryn Presley

Freeman, Wyatte Holden

Fuller, Kardesia Janae’

Gaither, Arionna Shai’Rese Lanaisiyah

Golden, Quevyn Javion

Goliday, Marquis

Grantham, Bradley Wynne

Gray, Matthew Riley

Green, Kinley Elizabeth

Gregory, James Brody

Hallman, Katelyn Marie

Helsel, Maci

Henderson, Sha’Dajai Unique

Heuer, Sam Robertson

Hilliard, Akevia Leigh-Ann

Hilliard, Jaylen Je’Von

Hoke, Jamir Arthur-Allen

Hominick, Shaela Kathryn

Hood, Jackson Tramel

Ibrahim, Mennah Mohamed Ali

James, Ja’Nyia Lameria

Johnson, Kamar Dontre

Jones, CaDarius JaRell

Jones, Isaiah Micah

Jones, Kamari Danielle

Jones, Peyton Leighann

Judson, Braylen Terrell

Judson, Ja’Lyen Latrell

Junk, Levi Sebastian

Kamman, Barrett Denton

Keeler, Milo

Knef, Andrew H

Knight, Colton Gray

Lankster, Ellis Wayne

Latimer, Sarah Ross

Laws, Edward Knox

Maiden, Joshua Tobias

Martinez-Magana, Mariana

May, Olivia Helen

Mayo, Ian James

Mayoral, Braden John

McDaniel, Aden Gregory

Michael, Megan Scott

Miller, Ana

Nichols, William Ray

Nino, Preston

Oliver, Jarvis Quantez

Pegues, Cedric Tracy

Pettis, Omarion Trevon

Pharr, Luke Benjamin

Porter, Taylor Dean

Rayner, Lila Elizabeth

Richards, Elijah Davis

Robinson, Justin Cousar

Rodriguez, Asiel

Saucedo, Ashley Arahi

Scott, Cooper Aubrey

Silas, Amaya Symone

Sims, Nadia Shenise

Sipes, Brooks

Smith, Tonishay Deshaun

Stinson, Aubrey Natalia

Tallie, Kamayia

Taylor, Sovient Zantrell

Thompson, Marquavious Kemauri

Thompson, Nicholas DeShone

Tomes, Cole Douglas

Townes, Tekerah

Trost, Charlton David

Urbina-Reyes, Noemi

Ussery, Reed Fowler

Vanderford, John Samuel

Vasquez, Axel Samuel

Vaughn, Akiyah Victoria

Wages, Mallory Jennings

Walker, Ava Taylor

Walker, Samantha Daye

Walton, Aiden Jevonne

Wiginton, Conner Thomas

Woodall, Laura

Woolfolk, Zoie Ann

Wymer, Abraham