• 63°

Oxford University School announces 2016-2017 awards

A Honor Roll

Graeme Alger – 1st Grade

Alan Howell – 1st Grade

Julia Jackson – 1st Grade

Henry Klimetz – 1st Grade

Anabelle Pannel – 1st Grade

Archer Adams – 2ns Grade

Nathan Bing – 2nd Grade

Morgan Booth – 2nd Grade

Christian Cox – 2nd Grade

Becca Chapman – 2nd Grade

Henry Ritter 2nd Grade

Loughran Wilson – 2nd Grade

Billy Atkins – 3rd Grade

Hayded Jones – 3rd Grade

Mac Alger – 4th Grade

Maeve Lester – 4th Grade

Caleb Pruitt – 5th Grade

Caiden Cox – 6th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

A-B Honor Roll

Lizzie Chapman – 1st Grade

Andrew Grant – 1st Grade

CJ Bonner – 4th Grade

Wyatt Borden – 4th Grade

Tanner Johnson – 4th Grade

Thomas Jones – 4th Grade

Aiyanna Randolph – 4th Grade

Caleb Strong – 4th Grade

Makenzie Turner – 4th Grade

Jon Reese Vanderford – 4th Grade

Max Flashka – 5th Grade

Lena Schwaegerl – 5th Grade

Ethan Wolff – 5th Grade

Tyler West – 6th Grade

AJ Strong 7th Grade

Art

Levi Jeffreys  – Kindergarten

Julia Jackson – 1st Grade

Becca Chapman – 2nd Grade

Alan Hopkins – 3rd Grade

CJ Bonner – 4th Grade

Lena Schwaegerl – 5th Grade

Tyler West – 6th Grade

AJ Strong – 7th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

Art Club

Zaila Mahaffey

Andrew Grant

Jayde Daniels

Becca Chapman

CJ Bonner

Aiyanna Randolph

Cheer Club

Ryn Chapman

Paige Ritter

Siobhan Aquino

Lizzie Chapman

Jayde Daniels

Anabelle Pannel

Becca Chapman

Aiyanna Randolph

Zakiya Devault

Lena Schwaegerl

Computer

Henry Klimetz – 1st Grade

Loughran Wilson – 2nd Grade

Thomas Jones – 4th Grade

Caleb Preuitt – 5th Grade

Eagle Eye Award

Duru Altinoz – 3K

Lilah Shive – 3K

Kerrigan Herbert – 3K

Briley Wright – 4K

Harlan Castle – 4K

Efe Altinoz – Kindergarten

Nicholas Gentry – Kindergarten

Zaila Mahaffey – Kindergarten

Lizzie Chapman – 1st Grade

Henry Klimetz – 1st Grade

Julia Jackson – 1st Grade

Anabelle Pannel – 1st Grade

Loughran Wilson – 2nd Grade

Wyatt Borden – 4th Grade

Maeve Lester – 4th Grade

Caleb Preuitt – 5th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

Tyler West – 6th Grade

Eagles on the Move Club

Ryn Chapman

Siobhan Aquino

Jess Atkins

Lizzie Chapman

Andrew Grant

Jayde Daniels

Alan Howell

Graeme Alger

Becca Chapman

Billy Atkins

Mac Alger

Christian Cox

Caiden Cox

Tanner Johnson

Tyler West

Music Award

Elijah Yenter – Kindergarten

Annabelle Pannell – 1st Grade

Becca Chapman – 2nd Grade

Morgan Booth – 2nd Grade

Jon Reese Vanderford – 4th Grade

Ethan Wolff – 5th Grade

Tyler West – 6th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

P.E. Awards

Elijah Yenter – Kindergarten

Henry Klimetz – 1st Grade

Morgan Booth – 2nd Grade

Hayden Jones – 3rd Grade

Makenzie Turner – 4th Grade

Ethan Wolff – 5th Grade

Tyler West – 6th Grade

AJ Strong – 7th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

Perfect Attendance

Lizzie Chapman – 1st Grade

Julia Jackson – 1st Grade

CJ Bonner – 4th Grade

Thomas Jones – 4th Grade

Reading Fair

Lizzie Chapman – 1st Grade

Julia Jackson – 1st Grade

Becca Chapman – 2nd Grade

Henry Ritter – 2nd Grade

Science Fair

Adrian Strong – 7th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade

Hayden Jones – 3rd Grade

Caiden Cox – 7th Grade

Mollie Flaschka – 5th Grade

Max Flaschka – 5th Grade

Tanner Johnson – 4th Grade

Ethan Wolff – 5th Grade

Tyler West – 6th Grade

Makenzie Turner – 4th Grade

Jon Reese Vanderford – 4th Grade

Spanish

Luke Suber – 3K

Hailey Baskerville – 3K

Roe Markin – 3K

Anna Nichols – 4K

Efe Altinoz – Kindergarten

Anabelle Pannel – 1st Grade

Morgan Booth – 2nd Grade

Caleb Strong – 4th Grade

Zakiya Devault – 5th Grade

Spelling Bee

Mac Alger – 4th Grade

Caleb Pruitt – 5th Grade

Caiden Cox – 6th Grade

Kaylan Strong – 8th Grade