• 64°

Oxford Intermediate School Honor Roll — Fourth Quarter — 2016-2017

5th Grade – Principal’s List (All A’s)

Adams, Lily Belden

Alexander, Captain Provine

Allen, Hylan Gates

Anderson, Seger Cappaert

Arevalo, Luis Angel

Baker, Harley Jayne

Barr, Nelson Mandrill

Berry, Caroline Lillian

Bombelli, Nicholas

Bradley, Taylor Kate

Brown, Ajzah Iyuana-Jakia

Bundren, Sara Kate

Campbell, Benjamin Marshall

Carlisle, Connor Hugh

Carter, Callie Grace

Coleman, Sariyah Mae-Lynn

Cooper, Nathaniel Harry

Dale, Atticus Darwin

Edwards, Lucas David

Farese, Luke William

Gentry, Claire Renae

Goulet, Gilad

Hamilton, Taylor Grace

Haralson, Hannah Lynn

Harper, John Andrew

Hazlewood, Margaret Elaine

Hemmins, Scarlet Virginia

Hill, Jack Westbrook

Hitchcock, Jonas Grey

Hooker, Anna Elise

Hurdle, Ella Beth

Jackson, Elise Ann

Jones, Kobe Isaiah

Jones, Madison Elizabeth

Joseph, Julien Myles

Karahan, Elisa Fonseca

Kevin, Bridgette

Koestler, Leland Matthew

Lewis, Samuel Wallace

Majumdar, Sneha

Maxwell, Mae Covington

Mayo, Cait Frances

McArthur, Hayes Andrews

McCurdy, Sean Thomas

McLellan, Andrews Mitchell

Mina-Reyes, Gabriel Alexander

Nagle, Nicholas Ming-Rui

Noel, Mary Grace

Oyler, Cole Madeline

Pruitt, Parker Jude

Rayburn, Thomas Harrison

Reed, Virginia Lynn

Reeder, Emma Kathryn

Robinson, Chance

Robinson, Lillian Grayson

Roland, Elijah Sessions

Saxton, Andrew Martin

Schmelzer, Carson Joseph

Scott, Annie

Shaw, Annie Cade

Sherman, Evelyne Graham

Shoaf, Abby Elliston

Shorter, Addyson Grace

Sipps, Annabelle Grace

Smith, Sutherland Ross

Solinger, Jordan Maxwell

Stinnett, Brady Patrick

Sudduth, Ashley Lorraine

Taylor, Janiya B A

Tulchinsky, Jacob

Tulchinsky, Payton Ann

Urbanek, Kaitlyn Sanders

Valliant, Wells Gregory

Van Every, Everhett Hawkins

Vega, Sarah Kendall

Vo, Binh Quoc

Waldrop, Fisher Wells

White, Charles S

Wigginton, Georgia Gray

Wilkinson, William Pratt

Williams, Brynna Camille

Wilson, Ava Elizabeth

Windham, Byron Pearson

Windham, Clayton Page

6th Grade – Principal’s List (All A’s)

Alluri, Ajay Varma

Amidon, Noah Jared

Armstrong, Aubrey Laine

Atchley, Andrew Crawford

Austin, Katherine Grace

Bailey, Ramey Elliott

Ball, Braden Matthew

Beauchamp, Mattie Hanks

Berry, William Wells

Bland, Hudson Lawrence

Boudreaux, Claire

Bowling, Adam Miller

Brewer, Joshua Alexander

Buchanan, Joseph Thomas

Caldwell, Sparkle Ariel

Campbell, William Hayden

Carter, Joseph Andrew

Case, Audrey Davis

Clark, Lacey Katherine

Clinton, Nora Dean

Contractor, Ria Zaksis

Cooper, Ciara Jo

Dabbs, Walker Pace

Daniels, Dorothy Grace

Davis, Farryn Kennedy

Devera, Rowan Hayes

Dorrell, Colin Semmes

Downing, Stephen Matthew

Dunaway, Drue Alexis

Ellis, William Vaiden

Fair, Virginia Ross Brown

Fountain, William McEwan

Fyke, Lola Carter

Giles, Lucian Witherspoon

Green, Henry Hasselman

Greene, Amelia Lea

Greer, Allison Reed

Habeeb, Reagan Leigh

Henry, Ja’Vontae Dashun

Hewitt, Mary Alexandra

Hill, John Bailey

Hogue, Townes David

Hunt, Addison Marleigh

Johnson, Josianna Elizabeth

Junck, Luke Bradford

Karthikeyan, Keerthin

Kendricks, John Scott

Lane, Gavin Alexander

Latil, Jacob Walker

Lewis, Louise Anne

Ligon, Charles Thomas

Love IV, John Clark

Lowery, Charles Gavin

Maxwell, James Donald

May, Sarah Lynlee

Mercier, Audrey Elizabeth

Metts, Linley Ann-Marie

Monteith, Savannah Isabel Bel

Moore, Sarah Grace

Murphy, Patrick Francis

Nordstrom, Benjamin Eli

Ormon, Ava Kathryn

Patterson, Michael Elias

Pettis, Keanna Ne’veah

Ponce, Jessica Mia

Ratliff, Charleston Edward

Reed, Vanessa Nicha

Renfroe, Land Harris

Repka, Walker Rix

Rhodes, Katelin Faith

Rhodes, William Lawton

Sharp, Aaron

Shelton, Emma Sanders

Shipley, Savannah Harlow

Shorter, Ashten Dean

Shows, Cashe Newell

Shows, Ross Alan

Sullivan, Aidan Thomas

Sullivan, Elizabeth Hope

Sweeney, Connor Patrick

Tosh, Ella Kathryn

Waddell, Olivia Ann

Warrington, James Davis

White, Avery Hannah

Wicker, Sarah Grace

Wigginton, Luke Lafayette

Windham, William Thomas

5th Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Allen, Walker Harrison

Almutairi, Hanin

Anderson, Jakeria

Aquino, Zaiden Allen

Avery, Kanalu Olamana

Barton, Katherine Louise

Blackwelder, Jagger Anthony

Boyas, William Joaquin

Brasell, Jane Saxon

Buford, Julian

Buzareiba, Raghad Omran

Cannon, Ty’Derrius Quavieon

Carmean, Evelyn Rose

Carmean, Jane Reeves

Carrington, Glenn Elizabeth

Castillo-Tabora, Genesis

Coats, Mason

Cohen, Rachel

Dale, Madelyn Sophia

Doner, Emileigh Grace

Eastland, Hiram C

Edwards, Sarah Olivia

Elzy, Raegan Janea

Eubanks, Nikki Mae

Farmer, Marjorie Elizabeth

Ford, Christopher Ezekiel

Franklin, Thomas Gerald

Fuller, Andrevion Rayshad

Gililland, Hayden Claire

Grafton, Carolyn Chase

Hamilton, Emma Kathleen

Hilliard, Ryan Glenn

Hogue, Cornelia Cate

Holley, Christopher Zane

Homan, Madeline Taylor

Ibrahim, Zeyad Mohamed Ali

Jernigan, Patricia Bell

Joyce, Colby Richard

Kelley, Madelyn

Kent, Reid Andrew

Le, Kevin

Lewis, Elaina Renee

Lewis, Jon Allen

Luber, Miles Atchison

Marzette, Amijah Zymiere

Mauney, Ellie Katherine

McCarty, Tamiyiah MoShay

McMillian, Javien Malachi

Mercier, Georgia Rose

Morgan, Houston Rivers

Munoz-Pascacio, Nathalie

Najjar, Adam Alexander

Nautiyal, Rishi

Owens, CheKira Alexius Leshay

Patton, Nyla Danielle

Perkins, Anna Claire

Ray, Layton Ramsey

Richards, Benjamin Graham

Rico, Anna Beatrix

Roy, Sam Morgan

Smith, Julia Anne

Swingle, Jack Manning

Tallie, Keon’Taye Da’Shan

Taylor, Avaleigh Renee

Toles, Noah Elex

Tompkins, Lillie Lizabeth

Toney, Deriah Elizabeth

Treloar, Davis Alexander

Urbina, Natalia Elena

Valliant, Rebeka Claire

Vaughn, Brinnan Jaynes

Webb, Elizabeth Riggan

White, Kierstan Marcia

Wicker, Bryce Chapin

Wilkins, Stella Kathryn

Youngblood, Olivia Ashlyn

Zachos, Lucian

6thth Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Allen, Kyle Jacobi

Almutairi, Taif

Anderson, James Wilder

Arizaga, Genoveva Grace

Asiimwe, Jennifer Tantine

Barksdale, Brianna Denise

Barnett, Evelyn Eliot

Barrett, Lealand Gracie

Beebe, John Robert

Belk, Elijah Jayson

Best, Lauren Elizabeth

Blount, Hope Davidson

Brewer, Kaitlyn Emma

Bruce, Norah Mary Jane

Burchfield, Maddalyn Clara

Carothers, Sharenity Lynn

Cascio, Charles McKnight

Cassisa, Carolina Grace

Childers, Eva Ruth

Cope, Aiden Saliba

Crawley, Carsyn Swayzie

Crowe, Miriam Hodge

Curtis, Carlin Michelle

Dabney, Thompson

Daugherty, Amelie Palmer

Dennis, Jackson William

Downs, Anne Elise

Floate, Aidan Mark

Freeman, Samari Shani

Gardner, Benjamin Glenn

Hill, Kevin Lewis

Hood, Catelin Grace

Hyneman, Henry Lewis

Johnson, Samantha True

Jones, Jayden D’Shaun

Kincaid, David William

Kirkwood, Ryan Tray’Shawn

Le, Johnson

Leung, Jessica Ka Tung

Lipsey, JaMichael Takyland

Logan, Vincent Chase

Lynch, Robert Michael

Lyons, Brianna Ray

Madkins, Sariah Monyae

Marion, Greek Monya’

Marsh, Jacob Charles

Maten, Jayden Amir

Mathis, Kaylin Jennae

McClure, Jeffrey Williams

McKey, Jude

McMullen, Kadye Lee

Mims, Allyson Rhea

Mitchell, Makalah Renea

Morales-Romero, Alexander

Morarie, Veronica Magdalena

Moreton, Jackson Rhodes

Morse, Allie Lynn

Neilson, Philip Halbert

Newsom, William Luke

O’Donnell, Silas Kaleb

O’Dowd, Davis Winton

Patel, Aidan Rakeah

Pegues, Malaki DeJuan

Perry, Ada Grace

Phillips, Austin Omarion

Porter, Sander Larenz

Portera, Owen Samuel

Regan, Natalie Grace

Riddell, Ellis Walker

Robertson, Lane Brice

Rogers, Currie Benton

Ross, Aidan Michael

Ross, William Seth

Rowland, Margaret Herron

Rucker, Tyler JaJuan

Russell, Drake Alan

Saenz-Lopez, Darlyn Karina

Schuesselin, John Stuart

Scoggins, Chloey

Skipworth, Christopher Russell

Smith, Alexis Grace

Smith, Henry Primos

Smith, Lewis Wynne

Soong, Natalia Juanita

Soto, Hans Aiden

Stuart, Smith Jameson

Taylor, Jaden Christopher

Villalobos, Roxy

Wicker, Luke McNabb

Williams, Isabella Claire

Williams, MaKayla Antionette

Wilson, Cameron Ja Juan

Winters, Taylor

Wootten, Chad Wade

Yerger, Harlan

Young, Jaidyn Jamier