• 64°

Oxford Middle School announces First Nine Weeks Honor Roll for the 2016-2017 school year

 

Principal’s List

7th Grade

Abernathy, Sallie Virginia

Addy, Aiden Lamar

Alger, Anna

Baggett, Kanesha Latrice

Barrios, Emory Caperton

Barton, Grace Anne

Bianco, Catherine Louise

Bigham, Brock Thurman

Byars, Charles Randolph

Cook, Madeline Ellsworth

Crowe, Ellen Emerson

Dennis, Ivy Suzanne

Dennis, Julia

Farmer, Sadie Grace

Gililland, Joshua Alan

Goulding, Aiden S

Grantham, Robert Sharp

Hankins, Jacob Thomas

Hardy, Julia Brent

Harper, Hannah

Harvey, Michael David

Heard, Kaitlyn Paige

Helsel, Mia Claire

Henderson, Isabel Morrow

Heuer, Everett Bowen

Johnson, Luke Daniel

Jones, Averie Taylor

Kirievskaya, Veronika

Knight, Ethan Tyler

Little Rosemary Elizabeth

Maryam, Numa

McArthur, Laura Elizabeth

Park, Kyoungmin

Ponder, Michael Stratton

Rayburn, Cecilia

Reysen, Ember Noelle

Roberson, Riley Elizabeth

Schmelzer, Callie Grace

Schneider, Emery Kathryn

Sharp, Chloe Anne

Shipman, Bella Scott

Steinriede, Anne Wilcott

Stevens, Heath Michael

Stewart, Christian Hope

Swingle, Molly Caroline

Tacke, Ainsley Elisabeth

Wages, Caroline Grayson

Walker, Anna Caroline

Whitaker, Martha Sutton JiLu

Wicker, Addie Elise

Wilkerson, Mary Katherine

Woo, Nathan Kyoungseo

Zhang, Luke Xi

8th Grade

Addy, Alaina Kathleen

Atchley, Abigail Taylor

Baker, Ellyn Elizabeth

Boutwell, Allie Kathryn

Cizdziel, Claire Theresa

Coon, Walker Thomas

Doerksen, Edmund Siwei

Duperior, Alfred Wortham

Estes, Katherine Elizabeth

Farese, Ellis Kilbourne

Freeze, Madison Paige

Golmon, Graham Truett

Goulet, Nicole Mayan

Grafton, Addison Hibbs

Green, Johnson McCallum

Greene, Mary Emma

Heiskell, Lucia Lamar

Ho, Vivian Thuy

Jones, Emma Katherine

Koestler, William Downing

Luke, Cayden Angela

Maxwell, Ellinor Minhinnette

McIntosh, Ann Caroline

McKey, Mia Maureen

McPhail, Joshua Robert

Mercier, Mary Isabella

Metcalf, Zkyra Monique

Mobley, Alexander James

Nagle, Alexandra M

Norman, Neal Garner

Patel, Suhani Ashok

Perry, Sarah McConnell

Purdom, Kara Elizabeth

Rester, Ann Claire

Roland, Virginia Olivia

Roth, Hays Spicer

Tacke, Ainsley Elisabeth

Tannehill, Jack Rhea

Teng, Emmanuelle Rachel

Turner, William Brown

Van Ness, Peter Fancher

Williams, Ellen Benson

A/B Honor Roll

7th Grade

Aloia, Jonah Grayson

Blair, Lydia Helen

Blaylock, Evelyn Isabella

Bogan, Ticyana Anecia Renay

Booker, Kirsten Ja’Derria

Burkes, Anna Sophia

Burkes, Delaney Grace

Busby, Hattie Elizabeth

Bush, Levi Matthew

Caldwell, Kalvia O’Nealvea

Caradine, Miles Milton

Carwile, William Westmoreland

Chiniche, Ella Gray

Cooper, Noah Emmanuel

Crocker, Dominick Isaiah

Dennis, John Robert

Elliott, Jacquez Lamir

Enfinger, Jena Brooke

Fonville, Asia Leshay

Freeman, Grace Kennedy

Fuller, Hannah Elaine

Griffith, William Maxwell

Hakim, Benjamin Stewart

Hale, Benjamin Lewis

Harris, Tracy Lazar

Hickey, Morgan

Hill, Anna Louise

Ho, Jennifer

Holmes, Marquaveion

Huggins, Lylian Douglas

Hunter, Sara Grace

Jacob, Katherine Elizabeth

Johnson, Avery Shea

Langley, Avery Marie

Livingston, Ella M

Logan, Michael Davon

Mitchell, Sylvia C

Montgomery, Joel David

Moore, Kallie McKade

Murchison, Luke Jeremy

Pegues, Ashley Christina

Smith, Williamson Ford

Robertson, Mary Rice

Rock, Cassidy Nicole

Ryan, Anna-Kate

Sawyer, MacKenzie Lee

Sawyer, Madison Nicole

Solomon, Ross Whitlow

Tannehill, Molly Catherine

Vaughn, Jakira Sharda

Weathersbee, Jeremiah Davis

Wicker, Tyler Kent

8th Grade

Archer, Thomas Neal

Blake, Christian

Boone, Morgan Taylor

Bourn, Gracie Caroline

Buskes, Elsie Lee Hua Da

Carothers, Karen Elise

Carwile, Hannah Rae

Cipkowski,Neil

Cohen, Ross Gabriel

Dabney, Sally Kate

Dawkins, Anna Gabrielle

Desler, Elizabeth Brooks

Elgohry, Kareem Moustafa

Fuller, Brooks Brown

Fulton, Maryana Melody

Hyche, Nathan Howard

Irby, Emma Katherine

Kincaid, Caroline Grace

Luke, Cayden Angela

Madlock, Antonio Dewane Bailey

Moore, Martha Mikaela

Murthy, Srujana N.

Nalls, Makayla Antoinette

O’Reilly, Felicity Rose

Overby, Ryleigh Grace

Perry, Knox Nelson

Purdon, Elinor Claire

Reynolds, Evangeline Marie

Schove, Mary Dewitt

Scruggs, Michael Andrew

Shorter, Tristan Dean

Southern, Derrius Ke’Shaun

Sterling, Benjamin Dakota

Stringer, Erin Alexis

Strum, Carissa Ann

Surbeck, Collin Queiroz

Thompson, Grace Jean

Thompson, Julie Marie

Treloar, Avery Elise

Urbina, Alenys

Whitwell, Gordon Hall

Woodard, Courtney Marie