• 66°

Oxford High School Honor Roll — Fourth Quarter — 2016-2017

9th Grade – Principal’s List (All A’s)

Abernathy, Frances Hazie

Al-Ostaz, Nadeen Ahmed

Austin, Lillian Rose

Baggett, Tamyra Alicia

Berry, Eleanor Alexander

Bial, Lauren Frances

Bishop, Aubrey Reed

Buchanan, Niamke Conner

Byars, Wilton Vance

Crawley, John-Russell Cooper

Cromwell, Clay Hollingsworth

Crouch, Carter Fox

Gul, Sharjeel Waseem

Holben, Ezra J

Hu, Edward Yang

Hughes, Patricia Kathleen

Jenkins, Ruth Anne

Johnson, Walter Warren

Logan, Grace Nicole

Luber, Kurre Thomas

Mallette, Pope Dolby

McArthur, Winn Phillips

McEachern, Lorie Jordan

Meagher, John Micheal

Mercier, Marcus Karl

Overby, Haeden Ryan

Patel, Karina Rakesh

Patterson, George Alexander

Pham-Dao, Albert Phu

Quinn, Sophia Adams

Randall, Hannah Elizabeth

Rogers, Donald Forrest

Shelton, Samuel David

Stevens, Emily Elise

Torrent, James Thomas

Tosh, Dennis Stone

Travis, Jaxon Owen

Tyner, Susan Rebecca

Waller, Mary Marshall

Yerger, Sarah Jane

10th Grade – Principal’s List (All A’s)

Bartholomew, Gretchen Case

Buskes, Anneke Lee Jing Qiu

Cizdziel, Siena Catherine

Deese, David Henry

Elgohry, Marawan Moustafa

Franklin, Anna Claire

Gershon, Eve Miranda

Goulet, Gabrielle E

Goulet, Yaniv Liberman

Hooker, Preston Alexander

Ligon, John Allen

Meyers, Gillian Elizabeth

Pearson, Claire Love

Rester, Sydney Ruth

Simpson, Philip Ryan

Sink, Lauren Catherine

Smith, Lily McCalla

Thompson, Addison Mae

Torrent, David Allan

White, Lindsey Cameron

11th Grade – Principal’s List (All A’s)

Bu, Joanna

Dyer, Grace Thompson

Gardner, Andrew Stephens

Hall, Daniel Louis

Jekabsons, Mathew Elias

Jones, Grace Anne

Kendricks, Mary Charles

Li, Qing Yun

McKey, James Keith

Mills, Addison Marie

Mitchell, Lilian Camille

Norris, Christian Graham

O’Keefe, Joseph Thomas

Pasco-Pranger, Sadie Charlotte

Pearson, Joshua Eli

Renfroe, Anna Lauren

Ross, Taylor Brooke

Scott, Tucker Rhodes

Shinall, Ally Virginia

Sullivan, Ann Morgan

Swords, Julia Adeline

Wymore, Martha Olivia Leigh

Young, Jalon Kershun

12th Grade – Principal’s List (All A’s)

Alford, Madeline Grace

Ankisetty, Nitin S.P.

Bass, John Tyler

Blackmon, Ruth Ann-Marie

Brown, Patrick Scott

Brown, Sean Harrison

Calhoon, Charles Hubert

Caradine, Haley Claudia

Cassisa, Susanna Leigh

Cater, Terry James

Chao, Sichen Shawn

Clayton, Samiya Wanya

Crews, Caroline D’ Ayson

Culpepper, Sylvia Marie

Dozier, Samantha Jane

Easson, Carina Ruth

Elliott, Swayze Reed

Evans, Elisha Franklin

Frierson, Jacelyn LeVora

Goulet, Yazmin Emily

Goza, Shelby Duke

Grant, Anna Lauren

Grayzel-Ward, Rebecca Emily

Hardy, Rebecca Anne

Hickey, Madison

Hinton, Edith Eloise

Holder, Ana Grace

Knotts, Shelby De’Lain

McClurg, Joshua Forrest

McCool, Davis Campbell

Neilson, Rosemary Elizabeth

Poole, Katherine Ann

Renfroe, Elizabeth Carole

Riley, Emme Elizabeth

Sandlin, Jacob Thomas

Scott, Emma Spain

Simpson, Matthew Henry

Spragins, Rachel Catherine

Stevens, Victoria Claire

Telford, Lauren

Williams, Alexis Shontay

9th Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Abernathy, Christopher Riley

Al-Sherri, Zynub A.

Alexander, Breiana LaShaye

Barrett, Anna Katherine

Bianco, Samuel Marquette

Blackmon, Kylan Kortez

Boughton, Aaliyah

Bradley, Brandon DaShun

Brines, Lawson Henry

Brown, Ryan Edward

Burcham, Abagail Elizabeth

Burnette, Katera Aaliyah

Caraway, Savannah Eve

Carrington, William Tucker

Davis, Emily R.

Douglas, Jonathan Michael

Evans, Christina Camilla

Fox, Embry Ellen

Fruge, Don Luis

Gentry, Carson Taylor

Gililland, John Michael

Gordon, Taylor D

Gunn, Elizabeth Abigail

Harries, Meghan Alexias

Harris, Keiona Aaliyah

Hester, Emily Amanda

Hillmer, Carter Neil

Hitchcock, Grayson Chance

Hitchcock, Landon Grant

Holben, Ethan Clay

Jackson, Charles Julian

Leon, Juan Alberto

Lizotte, George Britson

Marsh, Jeffrey Coleman

Marzouk, Mohamed Omar

Mitchell, Julia Braden

Mounce, Abigail Lauren

Murphey, Carole Addison

Norris, Niles Spencer

Pittman, Cady Grace

Ponder, Stetson Lane

Reysen, Summer Victoria

Rousseau, Jacob Louis

Roy, Jackson Medwick

Samonds, Margaret Louise

Sockwell, Ryan James

Soto, Lorelai Makenzie

Spillers, Hannah Elizabeth

Tingle, Brooklyn Noelle

Van Ness, Morgan Alexandra

Warrington, Wesley Anne

Watts, Ana Brooke

White, Ava Camille

Wicker, Eli Scott

Williams, Jada Monyea

Zediker, Charlie Evan

10th Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Adamson, Michael Joel

Addy, Elias James

Baker, Wilson Benton

Bradley, Zachary Mar’Tez

Burchfield, Upton Hunter

Byars, Kathryn Culpepper

Calderwood, Kathryn Rose

Case, Catherine Bryan

Chiniche, Lucy Dale

Coleman, Alijah Montana

Dear, Jackson Kent

Douglass, Reagan Ashley

DuPerier, Elizabeth Gray

Egiebor, Enina Ashley

Farmer, Nolan Scott

Field, Catherine Newell

Freelon, Khyan Marquee

Fulton, Jacob Michael

Gordon, Kyle Dekendric

Gough, Mary Mobley

Green, Edith Marie

Hartnett, Eli Curtis

Harvey, John McCormick

Heuer, Jacob Tate

Holley, Abigail Rose

Holmes, Klaria Ernese

Homan, Emma Katherine

Huggins, Nicholas David

Hunter, Lilly McKay

Johnson, Grace Elizabeth

Livingston, Magnolia B

Longnecker, Alex Jeffery

Marzouk, Heba Omar

Mayes, Tamara Octavia Divin

Mayo, Thomas Hayes

McArthur, James L

McDaniel, Emma Kate

Moen, Rebekah Hannah

Morales Romero, Luis Antonio

Murphy, Anna Lea

Newsom, Caroline Virginia

Norris, Joseph Landon

O’Keefe, Daniel Ryan

O’Neill, Griffin Elliot

Parker, Landon Wyatt

Perrier, Justine Elodie

Pettis, Darius Jordan

Rankin, Randi Elizabeth

Rauschenberger, Robert Ray

Ray, Shannan Lynn

Robinson, Joseph Daniel

Rucker, Nature Syncere

Russell, Abby Grace

Rychlak, Olivia Claire

Sinha, Anders Pati

Sisk, Syrena Victoriah

Smith, William Alexander

Sullivan, Mary Victoria

Thomas, Trinity Nicole

Thompson, Halford Madeline

Thornton, Sidney Caroline

Tidwell, Vasilios Zachery

Torrent, Charles Joseph

Ward, Andreel Ti’Keshia

Watts, Brandon Hugh

Wheeler, Sophia Pauline

White, Brian Garrett

White, Jammie Marcell

11th Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Adams, Margaret Pepper

Andrews, Daniel Logan

Beard, Brittni Gail

Bernard, LaTorrance Lavonte

Bianco, Andrew Joseph

Boudreaux, Keith Anthony

Caldwell, Deijanee Nicole

Calhoon, Keaton Sayle

Chandler, Lauren Claire

Chatman, Raven Nichelle

Cheng, Calendula Yunong

Clark, Abigail Lynn

Colston, Maddison Lynn

Crosby, Madison Elizabeth

Datta, Soumil

Davidson, Adrian J’Quarie

Davis, Arden Alicia

Evans, David Aitken

Farese, Emma Reed

Finn, Matthew Evan

Fogerty, Daryl Charles

Forgette, Anna Kathryn

Fulton, Joshua Grey

Grafton, Daniel Cole

Green, James Douglas

Gul, Shahbaz Waseem

Guthrie, Mason Lee

Harrell, Logan Andrew Avant

Hartnett, Samuel Mark

Hayward, Mary Clark

Hester, Andrew David

Hewamanna, Isuru Nipun

Holland, Aaliyah Faith Almelia

Hollingsworth, William Thomas

Hollowell, Emily Tess

Huynh, Kelly

Kamman, Caroline Wood

Kelly, Luke Timothy

Kevin, Brookes Ansley

Larson, Anna Mathis

Madlock, Kyndal Camille

Martin, Hunter Lee

Meyer, Olivia Nicole

Moore, Robert Cole

Mullen, Sarah Neely

Mullins, Ann McCall

Nash, Bo Thomas

Newsom, Anna Grace

Nguyen, Phan Tuyet Man

Oliver, Aden Alexander

Oliver, Corey Vincent

Peters, Ann Fava

Pham, Tu Nha Anna

Pittman, Anne Elizabeth

Powell, Charles Obie

Prillerman, Egypt Ayanna

Ravishankar, Anish

Smith, Keon De’Morris

Sudduth, Virginia Kathryn

Tann, William Harrison

Tannehill, Margaret McKenzie

Thomas, Katherine Elizabeth

Toma, Emily Anne

Vijayasankar, Akshaya

Waller, Sara Katherine

Wang, Qi Hang

Webb, Jaqaun Darnell

Whitwell, Davis Carroll

Wilfawn, Quentin Carter

Wilkin, Nicole Marie

Zerangue, Nathan Alexander

12th Grade – Teacher’s List (All A’s & B’s)

Abernathy, Baxter Brumfield

Bailey, Cameron Latrell

Batoon, Summer Kaohinani

Brines, Hayden Verne

Brown, Precious Nicole

Brownlee, Caleb Reese

Byars, Ansley Blair

Caldwell, Allie Cameron

Campos-Reyes, Gerardo Manuel

Carpenter, Olivia Hope

Childers, Kathryn Grace

Clark, Jessica Haley

Cooper, Emerson Reed

Crain, Sabrina Alina

Dabney, Loren Alison

Daniels, Asia Shy’Niece

Dao, Kevin Duy

Dennis, Anna Slaton

Diggs, Michael Carter

Dunn, Jakiara De’Asya

Farmer, William Russell

Gladden, Camille Marie

Grayzel-Ward, Miranda Ruth

Green, Mary Lauren

Greene, Morgan Kathleen

Harbin, Tyanna Janae

Hoskins, Thomas Avery

Howard, Dylan Falco

Hurdle, Albert Sidney

Jenkins, Tycho Brook

Johnson, Berry Virginia

King, Tony Esposito

Lambert, Madison Smith

Langendoen, Maya Adrienne

Laraib, Fatima

Le, Christopher Huy

Lowery, Amanda Sidney

Maddigan, Eric Francis

McClain, Shanicqua Shanterra

Meadows, Addison Scott

Morales, Osman Daniel

Morgan, Domonique Shanquez

Morgan, Samuel Reid

O’Connor, Bailey Madison

Parkinson, Virginia Reed

Pegues, Kaytlon K

Presley, Melissa Illene

Purdom, Katherine Elise

Ray, Wesley Austin

Redding, Jared Edward

Roth, Brendan Shane

Ryals, Elmer Larry

Smith, Rebekah Grace

Smith, Zachary Gordon

Solomon, William Alexandre

Stacy, Lauren Elizabeth

Stephenson, Parker Olivia

Stinnett, Carson Lee

Terry, Annabel Louise

Thomas, Harley Paige

Tollison, Laurel Anne

Toma, Patrick Cleburne

Tyler, Jonathan Brooks

Williams, Olivia Paige

Wu, Jeffrey Jun Hong